Półkolonie letnie w Białymstoku

Półkolonie letnie – warsztaty, wycieczki, eksperymenty

Organizujemy kilkudniowe kolonie dla maluchów wypełnione zabawą, podróżami i fascynującymi zjawiskami naukowymi. Podczas pobytu dzieci wezmą udział w licznych warsztatach językowych oraz kreatywnych, na których będą samodzielnie wykonywały przedmioty z przygotowanych materiałów. Półkolonie dla dzieci to doskonała okazja, by rozwinąć nabyte już umiejętności i dowiedzieć się czegoś nowego, świetnie się przy tym bawiąc.

Kolonie dla dzieci – kreatywne zabawy i poszerzanie horyzontów

Naszym celem jest zapewnienie uczestnikom dostępu do jak największej ilości materiałów i akcesoriów, które wykorzystają w pracy twórczej. Organizujemy półkolonie letnie, które mają na celu pobudzić dzieci do działania oraz zachęcić do samodzielnego odkrywania świata. Aby je zainspirować i nakierować, przygotowaliśmy szereg zajęć, podczas których poznają zastosowanie poszczególnych elementów, tym samym poszerzając wiedzę z określonej dziedziny. Nasze kolonie dla dzieci to również wycieczki i obcowanie z naturą. Gwarantujemy spacery na świeżym powietrzu oraz wizyty w obiektach przyrody, gdzie maluchy będą miały okazję zgłębić tajniki życia roślin i zwierząt. Zachęcamy do zapisów!

ZAPISY NA PÓŁKOLONIE 2021

Turnus  trwa od Poniedziałku do Piątku od 7:30 do 16:30

Terminy w lipcu  2021

 turnus 1  5-9 lipiec

turnus 2 12-16 lipiec

turnus 3 19-23 lipiec

turnus 4 26-30 lipiec

Terminy w Sierpniu 2021

turnus 5     2-6 sierpień

turnus 6     9-13 sierpień

turnus 7      16-20 sierpień

Koszt:  550zl /osoby/turnus

    HONORUJEMY BONY TURYSTYCZNE

Grupy: 12 osobowe

półkolonie 2021 ABC Kids' Club Białystok
PÓŁKOLONIE 2021: BLISKO NATURY, BLISKO NAUKI
Wycieczki do Różanego Ogrodu oraz Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej

W tym roku pragniemy zaoferować dzieciom zajęcia, podczas których będą miały kontakt z naturą, warsztaty rozbudzające zachwyt nad pięknem otaczającego nas świata przyrody, uczące szacunku do istot żywych oraz zasobów naturalnych.

Warsztaty twórcze EKO DIY (do it yourself)  dla najmłodszych

Każdego dnia półkolonii dzieci będą brały udział w warsztatach, których tematem przewodnim będą działania kreatywne z użyciem naturalnych materiałów, znalezionych w naturze. Uczestnicy stworzą m.in. swoje własne świece naturalne, mydła ziołowe oraz las w słoju, co z pewnością okaże się ciekawą, nowo zdobytą umiejętnością. Organizowane przez ABC Kids’ Club półkolonie dla dzieci to jedyna w swoim rodzaju szansa na konstruktywne zagospodarowanie czasu w trakcie wakacji. Dzięki tej formie aktywnego wypoczynku Państwa pociechy rozwiną swoje zainteresowania, zyskując wspaniałe wspomnienia i budując nowe przyjaźnie.

Szalone Laboratorium

Podczas półkolonii w ABC Kids’ Club dzieci wcielą się w rolę Szalonego Naukowca prowadzącego doświadczenia i eksperymenty. Wykonają własnoręcznie wulkany przy użyciu produktów użytku codziennego i sprawdzą, jak wygląda pasta słonia. W trakcie laboratorium kosmetycznego będą mogły wykonać własne kosmetyki, takie jak peeling, kule musujące, czy też balsamy do ust. Poznają skład produktów potrzebnych do wykonania naturalnych kosmetyków, które stanowią doskonałą alternatywę dla tych drogeryjnych. Młodzi naukowcy będą badać wpływ różnych czynników (np. detergentów czy soli) na rozwój roślin. Nie zabraknie również barwnych i spektakularnych reakcji chemicznych! Czy wszystko ma „peHA”? Na te i inne pytania naukowcy odpowiedzą poprzez samodzielnie przeprowadzane badania.

warsztaty dla dzieci Bialystok ABC Kids' Club
Warsztaty językowe: English is fun!

Angielski to nasza pasja, którą chcemy zarażać innych! Pokażemy dzieciom wspaniałe zabawy językowe, zorganizujemy zajęcia pełne śmiechu, ciekawych gier, interesujących zadań, kreatywnych ćwiczeń. Otoczymy dzieci językiem angielskim i udowodnimy, że nauka języka może być cudowną wakacyjną przygodą!

 

Wycieczki: aktywny wypoczynek na łonie natury

Na dzieci czekają wycieczki, podczas których zgłębią swoją wiedzę o zwierzętach i roślinach. Dowiedzą się, na czym polega sokolnictwo, czyli sztuka układania ptaków drapieżnych. Zobaczą pokaz lotu ptaków — sokoła wędrownego, sowy czy raroga. Poznają ich zwyczaje oraz rolę pełnioną w świecie przyrody. Udadzą się do ogródka zielarskiego, gdzie nauczą się rozpoznawać zioła, używając zmysłów smaku węchu i dotyku. Stworzą też swoją unikatową ziołową mieszankę w lnianym woreczku. Poznają tradycyjne sposoby uprawy zbóż, drogę od ziarna do chleba, dowiedzą się, co to podpłomyki i jak wygląda ich wypiek na piecu opalanym drewnem.

Poznają pszczelarstwo, wykorzystywane w nim narzędzia, a także metody pozyskiwania miodu, wosku i pyłku. Doskonałą zabawą będzie też tradycyjne lanie świec ze stopionego wosku oraz samodzielne wykonanie świeczki z węzy. Podczas warsztatów garncarskich dzieci będą mogły wytoczyć swoje własne naczynie na kole garncarskim. Spędzą czas w towarzystwie alpak — zwierząt o niezwykle łagodnym usposobieniu, wykorzystywanych w zooterapii. Będą mogły je karmić, głaskać i przytulać. Dzieci otrzymają też szansę aktywnego uczestnictwa w pracach związanych z funkcjonowaniem gospodarstwa.

 

Oferujemy:
Opiekę od godz. 7:30-16:30 od poniedziałku do piątku
2 wybrane wycieczki + bilety+ przejazd autokarem w dwie strony z naszej placówki
Drugie śniadanie przygotowywane wspólnie
Obiady – catering Bistro Lokalna
Ubezpieczenie  NNW
Codzienne warsztaty na miejscu : Angielski, Eco DIY, Eksperymenty
Koszt turnusu wynosi 550zł ( honorujemy bony turystyczne)

Serdecznie zapraszamy Państwa dzieci w niezwykłą podróż do świata natury i zwierząt! Jesteśmy przekonani ,że warsztaty językowe, eksperymenty oraz Eko DIY zainteresują wszystkich uczestników i pozwolą im przeżyć niezapomnianą wakacyjną przygodę, miło spędzić czas, poznać nowych przyjaciół a także dokonać niezapomnianych odkryć.

 

W celu  zapisania  dziecka prosimy o kontakt:

telefon  535 018 418 (dyrektor  Magdalena Malewska)

mail biuro@abckidsclub.pl

Zachęcamy do kontaktu przez Facebook oraz Instagram.

Po zapisaniu dziecka otrzymają Państwo niezbędne  do wypełnienia dokumenty oraz formularz informacyjny dotyczący półkolonii.

Zajęcia na półkoloniach dla dzieci

Wakacyjny wypoczynek w naukowej atmosferze

Proponujemy letnie, inspirujące atrakcje, wypoczynek w naukowej zabawie. Dziecko wróci do domu pełne wrażeń, uśmiechu i bogatsze o nowe doświadczenia, zdobędzie wiedzę.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat. Zapewniamy opiekę od 7:30 do 16:30  oraz bezpieczną, przyjazną atmosferę w maksymalnie 15 osobowej grupie dzieci podczas każdego z turnusów.

NASZA KADRA
mgr Katarzyna Magosiewicz

mgr  filologii angielskiej Katarzyna Magosiewicz

Z wykształcenia magister filologii angielskiej na Uniwersytecie w Białymstoku. Na co dzień prowadzi zajęcia językowe dla dzieci od 2- 15 roku życia. Miłośniczka języka angielskiego. Zajęcia Kasi cechują się dużą ilością  kreatywnych zabaw edukacyjnych oraz językowych wymagających interakcji językowej między uczestnikami. Nauczyciel z głową pełną pomysłów, potrafiące stworzyć ciekawe i inspirujące do nauki zadania oraz programy naukowe.

Anna Gawrych
71968249_2291196154340365_2803243910497828864_n

Anna Gawrych

Nauczycielka przedszkola, ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie w Białymstoku. Jest w trakcie kończenia studiów wyższych magisterskich oraz studiów podyplomowych z oligofrenopedagogiki. Co ją wyróżnia? Pasja do pracy z dziećmi. Nauczanie dzieci to jej największa życiowa pasja. Już od początku studiów działając w przeróżnych przedsięwzięciach woluntarystycznych bogaciła swój warsztat pracy z dziećmi, który dziś pozwolił jej pracować w przedszkolu, spełniać się zawodowo. Radość płynąca z obserwacji rozwoju dzieci oraz ich pierwszych edukacyjnych sukcesów jest dla niej bezcennym źródłem pomysłów na ciekawe, kreatywne zajęcia pełne uśmiechu i zabawy. Aktywnie poszerza wiedzę na różnych kursach, szkoleniach, wykorzystując je na bieżąco w swojej pracy. W pracy z dziećmi nie lubi czuć stanu „constans”, natomiast uwielbia kiedy wokół coś się dzieje. Prywatnie to pasjonatka biegania, ciągłego ruchu, wycieczek rowerowych, spacerów, gotowania i dobrej książki. Bieganie zmieniło jej życie i skłoniło do udziału w przeróżnych zawodach biegowych, półmaratonach. To właśnie dlatego w swojej pracy stara się przenosić ideę zdrowego stylu życia już od malucha! Jej motto życiowe brzmi: „ Biedny nie jest ten, kto nie ma pieniędzy, lecz ten, kto nie posiada wyobraźni.”

Irmina Poznańska

Absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej i studiów podyplomowych pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Dogoterapeuta. Ostatnie kilka lat poświęciła na pracę z dziećmi, która okazała się jej ogromną pasją. Od niedawna jest zagorzałą zwolenniczką wychowania metodą Marii Montessori, gdyż jak uważał Montaigne „uczyć to nie znaczy napełnić wazę, to zapalać ogień”. Prywatnie jest sobą pełną energii, mająca ogromny apetyt na życie i chęci by doświadczać nowego.

Magdalena
Magdalena Szmurło

 

Jestem studentką trzeciego roku biotechnologii na Politechnice Białostockiej oraz  technikiem farmacji. Fascynuje mnie nauka i zachodzące wokół nas zjawiska, których nie widać ,,gołym okiem”. W ciągu roku szkolnego prowadzę warsztaty doświadczalne dla dzieci a  podczas wakacji pracuję jako wychowawca kolonijny na obozach naukowych dla dzieci. Staram się zainspirować dzieci  do zdobywania wiedzy, nie zapominając przy tym o dobrej zabawie. Wiedzę i doświadczenie chcę przekazywać uczestnikom zajęć, aby w prosty, ale jednocześnie bardzo atrakcyjny i bezpieczny sposób, poznali najciekawszą, praktyczną stronę nauk ścisłych.

ABC Kids Club
Call Now Button