Półkolonie letnie w Białymstoku


Aktualna informacja!

Szanowni Rodzice, w tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną oraz wytyczne dla organizatorów wypoczynku, zdecydowaliśmy się nie organizować  półkolonii. Kierujemy się ideą, że w naszej szkole chcemy stworzyć dzieciom przyjazną, ciepłą, ‚domową’ atmosferę. Kierując się bezpieczeństwem dzieci oraz przestrzegając zaleceń sanepidu, zmuszeni bylibyśmy zaprosić dzieci do ‚szpitalnych’ pomieszczeń, ograniczenia ich możliwości udziału w warsztatach, korzystania z zabawek, gier etc. W tym roku oferujemy dzieciom zajęcia  językowe online . Zapraszamy do zapoznania się do informacji.

Angielski w koronie- propozycja wakacyjna 2020 dla dzieci

Z uwagi na sytuację, z którą przyszło nam się zmierzyć, wiele osób decyduje się w tym roku spędzić okres wakacyjny  w domu. My również zaliczamy się do tego grona:) Wychodzimy więc naprzeciw wszystkim osobom,które chciałyby ten czas spędzić produktywnie, przyjemnie ucząc się angielskiego online. Oferujemy Państwu oraz Państwu dzieciom możliwość uczestniczenia w zajęciach językowych online podczas wakacji, w małych 2-3 osobowych grupach bądź podczas spotkań indywidualnych online. Terminy, długość trwania zajęć, godziny ustalamy z każdym uczniem indywidualnie. Zapisy na zajęcia, ocenianie poziomu uczniów również organizujemy online- poprzez Skype lub Zoom.

Zapraszamy !

Nauczyciel: mgr Dorota Malewska, mgr Magda Alicka, mgr Katarzyna Magosiewicz, mgr Marta Firs, mgr Magdalena Malewska

Jak uczymy dzieci online?

Podczas zajęć nauczyciel łączy się z uczestnikiem poprzez wybraną platformę np. ZOOM lub Skype. By lekcje były owocne, ważne jest by łącze internetowe uczniów było stabilne, a głośniki i mikrofon sprawne. Kamerka internetowa nie jest wymagana, jednakże zawsze jest nam o wiele przyjemniej widzieć swoich rozmówców.

Podczas lekcji korzystamy z wielu narzędzi – używamy książek interaktywnych, nagrań audio, pomocy wizualnych, gier językowych,krótkich filmików, quizów, planszówek online kserówek interaktywnych. Posługujemy się tablicą online, którą studenci widzą oraz której treść możemy przesłać uczestnikom po skończonej lekcji. Często wysyłamy linki do specjalnie przygotowanych gier ze słownictwem z lekcji lub zadań, które wykonują na ekranie swojego komputera przy zachowanej łączności w grupą ( wspólnie rozwiązujemy zadania). Dzięki narzędziom interaktywnych, podczas pracy w zeszycie lub książce, każdy jest  w stanie na bieżąco śledzić czy ich praca jest wykonywana poprawnie. Niekwestionowaną zaletą zajęć online jest  większa łatwość w mówieniu naszych uczniów- domowa atmosfera, poczucie bezpieczeństwa ośmiela  do posługiwaniem się językiem angielskim ,a bariery, które niektórym bardziej nieśmiałym uczniom towarzyszą podczas lekcji w klasie, znikają. Dodatkowo,bardzo często pracujemy w towarzystwie naszych pupili, kotów,psów i innych futrzaków,a jak powszechnie wiadomo, wszystko co dobre,jest jeszcze lepsze ze zwierzakiem.

Wakacyjny wypoczynek w naukowej atmosferze

Proponujemy letnie, inspirujące atrakcje, wypoczynek w naukowej zabawie. Dziecko wróci do domu pełne wrażeń, uśmiechu i bogatsze o nowe doświadczenia, zdobędzie wiedzę.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat. Zapewniamy opiekę od 7:30 do 16:30  oraz bezpieczną, przyjazną atmosferę w maksymalnie 15 osobowej grupie dzieci podczas każdego z turnusów.

turnusy półkolonii

w wakacje 2020, z powodu sytuacji epidemiologicznej, półkolonie nie odbędą się. Zapraszamy w 2021.

Zapraszamy do zapoznania się z opisem półkolonii, naszą kadrą oraz proponowanymi warsztatami.

NASZE ZAJĘCIA

W 2019 roku oferujemy dzieciom półkolonie o  profilu sportowo- edukacyjnym. Oznacza to,że  turnus zdominowany będzie przez konkretne rodzaje aktywności: sportowe oraz językowe.

Aktywności sportowe:

Codziennie dzieci będą miały możliwość spróbowania sił w różnych dyscyplinach sportowych oraz aktywnościach ruchowych. Każdego dnia, wraz z trenerem oraz wychowawczynią, dzieci wyruszą do miejsca w Białymstoku, w którym specjaliści, instruktorzy sportowi z Nemo, zorganizują dzieciom zajęcia sportowo-rekreacyjne. Zajęcia sportowe dobrane będą do możliwości dzieci, a więc mogą ulec modyfikacji po 1 treningu ruchowym, 1 dnia półkolonii. Wśród proponowanych sportów są:

wycieczka na ściankę wspinaczkową

  • paintball
  • Bubble Soccer
  • zajęcia pływackie na basenie
  • karate/kickboxing
  • pływanie na pontonach za motorówką
  • wyjście na strzelnicę
  • gry i zabawy na hali

Zajęcia prowadzone są  przez wykwalifikowaną kadrę, nauczycieli wychowania fizycznego, co pozwoli na bezpieczne, poprawne wykonywanie ćwiczeń oraz doskonalenie umiejętności ruchowych. Zajęcia sportowe to świetną zabawa, która pozwoli zaszczepić w dzieciach zainteresowanie różnymi dyscyplinami sportowymi i otworzyć je na podejmowanie nowych wyzwań.

Zajęcia językowe oraz warsztaty

Na dzieci czekają także zajęcia organizowane przez opiekunów grupy oraz nauczycieli – ekspertów. Codziennie odbędą się zajęcia językowe z mgr filologii angielskiej Katarzyną Magosiewicz. Kreatywne gry i zabawy językowe doskonalą i rozwijają  umiejętności językowe dzieci. Nauczyciel kładzie duży nacisk na rozumienie, otacza dziecko językiem angielskim. Podczas zajęć  panuje wesoła i przyjazna atmosfera, a dzieci traktują zajęcia jako przyjemność, a nie naukę. Podczas zajęć dzieci będą   brały udział w grach,zabawach,quizach. Nacisk położony będzie na komunikację oraz słownictwo.

Na dzieci również czekają :

  • gry logiczne, zajęcia artystyczne, łamigłówki, zabawy logopedyczne, zajęcia edukacyjne, gry zespołowe
  • dzieci, o ile wyrażą taką potrzebę, będą miały możliwość korzystania z  gier planszowych i  edukacyjnych, książek, maskotek, gier językowych, artykułów papierniczych dostępnych w ABC Kids’ Club

Ramowy (przykładowy) plan dnia:

7:30- 9:00  schodzenie się dzieci, zabawy edukacyjne warsztaty, gry ogólnorozwojowe, plastyczne, logopedyczne

9:00-9:30 drugie śniadanie na miejscu ( firma cateringowa)

9:30-10:00 przygotowanie do wyjścia do obiektu sportowego

10:00-13:00 zajęcia sportowe np. boks, ścianka wspinaczkowa, paintball

13:00-14:00- obiad na miejscu oraz odpoczynek

14:00-14:45 warsztaty językowe

14:45-16:30 zabawy,quizy i zajęcia plastyczne,warsztaty edukacyjne

 

 

W CENIE OFERUJEMY:

II śniadanie (catering)

obiad (zupa oraz drugie danie-catering)

zimne i ciepłe napoje(woda,herbata,kompot,kakao)

posiadamy lodówkę oraz mikrofalówkę-rodzice mogą zostawić dzieciom jedzenie

materiały artystyczne potrzebne do tworzenia oraz produkty, składniki oraz odczynniki używane podczas warsztatów np. Szalonego Naukowca(doświadczenia)

5 wyjść do obiektów sportowych

5 warsztatów edukacyjnych na miejscu

10 zajęć plastyczno-edukacyjnych

9 godzinną opiekę przez 5 dni (op poniedziałku do piątku od 7:30-16:30)

ubezpieczenie

wystawiamy faktury oraz zaświadczenia

Przez cały czas trwania półkolonii, dzieci będą pod stałą, czujną i troskliwą opieką naszych pedagogów. Półkolonie będą zgłoszone do kuratorium oświaty.

OPŁATY

1 turnus sportowo- edukacyjny – 540 zł  OFERTA LAST MINUTE 440

ZAPISY

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona- grupy liczą do 15 osób.

Proszę zadzwonić pod numer 535 018418 w celu zapisania dziecka na wybrany turnus półkolonii.

Proszę pobrać oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz przesłać go na email biuro@abckidsclub.pl. ( skan lub dokument wypełniony na komputerze)

Formularz będzie przez nas wydrukowany oraz przygotowany do podpisania przez Państwa w dniu rozpoczęcia półkolonii.

Zaliczkę( pierwsza rata – 100zł) należy opłacić po zgłoszenia dziecka. Brak opłaty równoznaczny będzie z rezygnacją uczestnictwa.

440 zł ( druga rata) należy opłacić przed rozpoczęciem turnusu.

Prosimy o wpłacanie zaliczki tytułem ‚Zaliczka za półkolonie+turnus+imię oraz nazwisko dziecka’

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć w przypadku gdy liczba uczestników będzie mniejsza niż 8 osób. Organizator może zaoferować dzieciom inny termin zajęć wakacyjnych.

ABC Kids’ Club – Magdalena Malewska
WBK 87 1090 2590 0000 0001 2421 9347

FORMULARZ ZGŁOSZENIA DZIECKA

Obraz 166

mgr pedagogiki, mgr loglopedii Monika Kustyniuk

Jestem pedagogiem i logopedą. Ukończyłam pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą, Podyplomowe Studia Logopedyczne na Uniwersytecie w Białymstoku oraz psychologię zwierząt w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie. Od siedmiu lat pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Pracowałam w świetlicy szkolnej, obecnie pracuję jako logopeda w przedszkolu i w szkole z dziećmi z zaburzeniami artykulacji oraz opóźnionym rozwojem mowy.

Moje wykształcenie wynika z zainteresowań. Ciekawi mnie to jak rozwijają się emocje, myśli, osobowość i mowa małego człowieka. Lubię słuchać, gdy dzieci opowiadają o swoim życiu, radościach i smutkach.

zdjecie

mgr  filologii angielskiej Katarzyna Magosiewicz

Z wykształcenia magister filologii angielskiej na Uniwersytecie w Białymstoku. Na co dzień prowadzi zajęcia językowe dla dzieci od 2- 15 roku życia. Miłośniczka języka angielskiego. Zajęcia Kasi cechują się dużą ilością  kreatywnych zabaw edukacyjnych oraz językowych wymagających interakcji językowej między uczestnikami. Nauczyciel z głową pełną pomysłów, potrafiące stworzyć ciekawe i inspirujące do nauki zadania oraz programy naukowe.

Anna Gawrych
71968249_2291196154340365_2803243910497828864_n

Anna Gawrych

Nauczycielka przedszkola, ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie w Białymstoku. Jest w trakcie kończenia studiów wyższych magisterskich oraz studiów podyplomowych z oligofrenopedagogiki. Co ją wyróżnia? Pasja do pracy z dziećmi. Nauczanie dzieci to jej największa życiowa pasja. Już od początku studiów działając w przeróżnych przedsięwzięciach woluntarystycznych bogaciła swój warsztat pracy z dziećmi, który dziś pozwolił jej pracować w przedszkolu, spełniać się zawodowo. Radość płynąca z obserwacji rozwoju dzieci oraz ich pierwszych edukacyjnych sukcesów jest dla niej bezcennym źródłem pomysłów na ciekawe, kreatywne zajęcia pełne uśmiechu i zabawy. Aktywnie poszerza wiedzę na różnych kursach, szkoleniach, wykorzystując je na bieżąco w swojej pracy. W pracy z dziećmi nie lubi czuć stanu „constans”, natomiast uwielbia kiedy wokół coś się dzieje. Prywatnie to pasjonatka biegania, ciągłego ruchu, wycieczek rowerowych, spacerów, gotowania i dobrej książki. Bieganie zmieniło jej życie i skłoniło do udziału w przeróżnych zawodach biegowych, półmaratonach. To właśnie dlatego w swojej pracy stara się przenosić ideę zdrowego stylu życia już od malucha! Jej motto życiowe brzmi: „ Biedny nie jest ten, kto nie ma pieniędzy, lecz ten, kto nie posiada wyobraźni.”

Irmina Poznańska

Absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej i studiów podyplomowych pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Dogoterapeuta. Ostatnie kilka lat poświęciła na pracę z dziećmi, która okazała się jej ogromną pasją. Od niedawna jest zagorzałą zwolenniczką wychowania metodą Marii Montessori, gdyż jak uważał Montaigne „uczyć to nie znaczy napełnić wazę, to zapalać ogień”. Prywatnie jest sobą pełną energii, mająca ogromny apetyt na życie i chęci by doświadczać nowego.

Magdalena Szmurło

 

Jestem studentką trzeciego roku biotechnologii na Politechnice Białostockiej oraz  technikiem farmacji. Fascynuje mnie nauka i zachodzące wokół nas zjawiska, których nie widać ,,gołym okiem”. W ciągu roku szkolnego prowadzę warsztaty doświadczalne dla dzieci a  podczas wakacji pracuję jako wychowawca kolonijny na obozach naukowych dla dzieci. Staram się zainspirować dzieci  do zdobywania wiedzy, nie zapominając przy tym o dobrej zabawie. Wiedzę i doświadczenie chcę przekazywać uczestnikom zajęć, aby w prosty, ale jednocześnie bardzo atrakcyjny i bezpieczny sposób, poznali najciekawszą, praktyczną stronę nauk ścisłych.

Call Now Button