Półkolonie letnie


Półkolonie Letnie 2018 z Mądrą Sową w ABC Kids' Club w Białymstoku

NOWOŚĆ! PROFILE TEMATYCZNE

Profile półkolonii 2018: Programowanie, Sport, Laboratorium, Mini England, Ekspert, English Adventure

ABC Kids Club Centrum Kreatywnego Myślenia półkolonie 2018 Białystok

Wakacyjny wypoczynek w naukowej atmosferze

Proponujemy letnie, inspirujące atrakcje, wypoczynek w naukowej zabawie. Dziecko wróci do domu pełne wrażeń, uśmiechu i bogatsze o nowe doświadczenia, zdobędzie wiedzę.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat. Zapewniamy opiekę od 7:30 do 16:15  oraz bezpieczną, przyjazną atmosferę w maksymalnie 15 osobowej grupie dzieci podczas każdego z turnusów.

W 2018 roku organizujemy turnusy półkolonii w czerwcu, lipcu oraz sierpniu:

TURNUS  1 od 25 do 29 czerwca

PROFIL : PROGRAMOWANIE

TURNUS 2 od 2do 6 lipca

PROFIL: SPORT

TURNUS 3 od 9 do 13 lipca

PROFIL: LABORATORIUM

TURNUS 4 od 16 do  20 lipca

PROFIL: PROGRAMOWANIE

TURNUS 5 od 23 lipca do 27 lipca

PROFIL : EKSPERT

TURNUS 6 od 30 lipca do 3 sierpnia

PROFIL: MINI ENGLAND

TURNUS 7 od 6 sierpnia do 10 sierpnia

PROFIL: LABORATORIUM

TURNUS 8 od 13 do 17 sierpnia

PROFIL: ENGLISH ADVENTURE

Profile  półkolonii z Mądrą Sową 2018 ABC Kids’ Club:

 • Programowanie- dzieci staną się mistrzami programowania dzięki ekspertom z Kodologii
 • Sport- w zdrowym ciele zdrowy duch! basen,paintball,boks? dla każdego codziennie coś innego!Zadbają o to trenerzy z Nemo.
 • Laboratorium- dzieci przemienią się Szalonych Naukowców pod czujnym okiem chemików, biologów i farmaceutów. Wulkany, sztuczny śnieg czy własna produkcja żelek w paluszku.
 • Expert- dzieci wcielą się w różne role dzięki warsztatom Małego Lekarza, Małego Architekta, Podróżnika, Chemika, Naukowca, Małego Pitagorasa. Przecież świat jest taki ciekawy!
 • Mini England- totalne zanurzenie w języku. Dzieci codziennie odwiedza Królowa Anglii, która nie zna języka polskiego…i zostaje na pół dnia!
 • English Adventure- Królowa Anglii odwiedza dzieci codziennie na 2 godziny i zabiera je w świat zabaw, gier i ciekawych zadań, w wersji angielskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z opisem półkolonii, naszą kadrą oraz proponowanymi warsztatami.

NASZE ZAJĘCIA

W 2018 roku oferujemy dzieciom półkolonie o wybranym profilu. Oznacza to,że każdy turnus zdominowany będzie przez wybrany warsztat oraz rodzaj aktywności.

Niezależnie od profilu turnusu, na dzieci czekają zajęcia organizowane przez opiekunów grupy :

 

 • zajęcia językowe z mgr filologii angielskiej- gry,zabawy,quizy, ciekawe zadania czyli nauka języka poprzez zabawę
 • gry logiczne, zajęcia artystyczne, kreatywne tworzenie, łamigłówki, zabawy logopedyczne, zajęcia edukacyjne, gry zespołowe
 • codzienne spacery,zabawy ruchowe na świeżym powietrzu
 • w ciągu tygodnia  wycieczka do ciekawego miejsca  np. Papugarni, Cybersowy, Lastag, Galerii Arsenał bądź innych, przyjaznych dzieciom miejsc – w zależności od bieżącej oferty
 • dzieci, o ile wyrażą taką potrzebę, będą miały możliwość korzystania z  gier planszowych i  edukacyjnych, książek, maskotek, gier językowych, artykułów papierniczych dostępnych w ABC Kids’ Club
Profil  Programowanie

Dzieci uczęszczają codziennie na zajęcia organizowane przez ekspertów, programistów z  Kodologii. Zajęcia odbywają się w tym samym budynku. Kodologia oferuje kurs programowania stworzony specjalnie dla dzieci . Nauka programowania uczy przede wszystkim rozwiązywania problemów oraz rozwija umiejętność logicznego myślenia, ułatwia zrozumienie wielu mechanizmów związanych z technologią. Opis kursu na stronie Kodologii.

Profil Sport

Dzieci mają możliwość spróbowania sił w różnych dyscyplinach sportowych oraz aktywnościach ruchowych. Każdego dnia, wraz z dwiema paniami wychowawczyniami, dzieci wyruszają do  miejsca w Białymstoku, w którym specjaliści, instruktorzy sportowi z Nemo, organizują dzieciom zajęcia sportowo-rekreacyjne takie jak Paintball, Bubble Soccer, zajęcia pływackie na basenie, karate, boks, wyjścia na ściankę wspinaczkową. Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, nauczycieli wychowania fizycznego , pozwolą na bezpieczne, poprawne wykonywanie ćwiczeń, doskonalenie umiejętności ruchowych. Będzie to świetną zabawę, która pozwoli zaszczepić w dzieciach zainteresowanie różnymi dyscyplinami sportowymi i otworzyć je na podejmowanie nowych wyzwań.

Profil Laboratorium

Każdego dnia dzieci wspólnie z mgr chemii, biologii oraz farmacji zgłębiają tajniki fizyki, biologii oraz chemii. Doświadczenia, pokazy i eksperymenty oraz tworzenie własnych kosmetyków pozwolą zgłębić tajemnice otaczającego  świata i rozszerzą horyzonty myślowe dziecka. Każdy uczestnik warsztatów będzie małym naukowcem. Dzieci są niestrudzonymi odkrywcami. Uczeń występujący w roli odkrywcy- naukowca będzie rozwijał w sobie specyficzne zdolności umysłowe pozwalające na zaspokojenie pragnienia  wiedzy i jej weryfikacji.

Mottem zajęć są słowa Konfucjusza: „Powiedz mi a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, pozwól mi zrobić a zrozumiem.”

Profil Ekspert

Z uwagi na wszechstronne zainteresowania dzieci oferujemy opcje Ekspert, która zakłada spotkania z nauczycielami różnych specjalności. Dzieci będą miały okazje uczestniczyć w zajęciach zajmujących się  różnymi dziedzinami nauki: Laboratorium, Mały Podróżnik, Mały Architekt, Mały Lekarz, Mały Pitagoras. Zapraszamy Państwa do szczegółowego zapoznania się z  opisem poszczególnych warsztatów. Link do opisu warsztatów.

Profil English Adventure

Dzieci biorą udział w projekcie językowym  organizowanym przez mgr filologii angielskiej- Katarzynę Magosiewicz. Podczas trwania turnusu przewidziane są  różne bloki tematyczne organizowane 2 razy dziennie ( po 45min) przez 5 dni. Dzieci będą przyswajać wiedzę podczas zabaw, eksperymentów, kitchen science, na dworze, podczas gier ruchowych, plastycznych, odgrywania scenek, kręcenia filmów.

Profil Mini England

Jest to profil zakładający rozwinięcie profilu English Adventure( opisany wyżej). Dodatkowo, dzieci spędzają codziennie 5 godzin z nauczycielem, filologiem, który porozumiewa się z dziećmi po języku angielskim. Towarzyszy dzieciom podczas posiłków, zabaw ogólnorozwojowych, wycieczek, spacerów. Dzieci, by porozumieć się z nauczycielem, muszą odnaleźć się w rzeczywistości anglojęzycznej. Nauczyciel rozmawia z dziećmi jedynie po angielsku, a dzieci, przez osmozę, szybko chłoną wiedzę oraz zwroty niezbędne do  komunikacji w sytuacjach codziennych.

W CENIE OFERUJEMY:

II śniadanie (catering)

obiad (zupa oraz drugie danie-catering)

zimne i ciepłe napoje(woda,herbata,kompot,kakao)

posiadamy lodówkę oraz mikrofalówkę-rodzice mogą zostawić dzieciom jedzenie

materiały artystyczne potrzebne do tworzenia oraz produkty, składniki oraz odczynniki używane podczas warsztatów np. Szalonego Naukowca(doświadczenia)

Przez cały czas trwania półkolonii, dzieci będą pod stałą, czujną i troskliwą opieką naszych pedagogów. Półkolonie będą zgłoszone do kuratorium oświaty.

OPŁATY

Profil Programowanie 360 zł + 175 zł programowanie = 535zł

Profil Sport 360zł + 175zł zajęcia sportowe = 535zł

Profil Laboratorium 360 zł + 105zł eksperymenty= 465zł

Profil Mini England 360zł + 105zł zajęcia jęzkowe = 465zł

Profil Expert 360zł+ 30zł udział w warsztatach= 390zł

Profil English Adventure 360zł + 30zł materiały językowe=390zł

ZAPISY

Zapisy rozpoczynają się od 15 kwietnia 2018. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona- grupy liczą do 15 osób.

Proszę zadzwonić pod numer 535 018418 w celu zapisania dziecka na wybrany turnus półkolonii.

Proszę pobrać oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz przesłać go na email biuro@abckidsclub.pl.

Formularz będzie przez nas wydrukowany oraz gotowy po podpisu przez Państwa w dniu rozpoczęcia półkolonii.

Zaliczkę( pierwsza rata – 100zł) należy opłacić w ciągu 5 dni od zgłoszenia dziecka. Brak opłaty równoznaczny jest z rezygnacją uczestnictwa.

Prosimy o wpłacanie zaliczki tytułem ‚Zaliczka za półkolonie+turnus+imię oraz nazwisko dziecka’

Brakującą sumę opłaty prosimy o wpłacenie na konto najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem turnusu.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć w przypadku gdy liczba uczestników będzie mniejsza niż 8 osób. Organizator może zaoferować dzieciom inny termin zajęć wakacyjnych.

ABC Kids’ Club – Magdalena Malewska
WBK 87 1090 2590 0000 0001 2421 9347

FORMULARZ ZGŁOSZENIA DZIECKA

Obraz 166

mgr pedagogiki, mgr loglopedii Monika Kustyniuk

Jestem pedagogiem i logopedą. Ukończyłam pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą, Podyplomowe Studia Logopedyczne na Uniwersytecie w Białymstoku oraz psychologię zwierząt w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie. Od siedmiu lat pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Pracowałam w świetlicy szkolnej, obecnie pracuję jako logopeda w przedszkolu i w szkole z dziećmi z zaburzeniami artykulacji oraz opóźnionym rozwojem mowy.

Moje wykształcenie wynika z zainteresowań. Ciekawi mnie to jak rozwijają się emocje, myśli, osobowość i mowa małego człowieka. Lubię słuchać, gdy dzieci opowiadają o swoim życiu, radościach i smutkach.

20130827_215147

mgr pedagogiki Monika Szymanowicz

Z wykształcenia, a w szczególności z zamiłowania, jestem nauczycielką wychowania przedszkolnego. Ukończyłam Pedagogikę Wczesnoszkolną oraz Pedagogikę Integracyjną Edukacji Elementarnej na Uniwersytecie w Białymstoku. Swoje umiejętności pedagogiczne wzbogacałam poprzez kursy kwalifikacyjne oraz studia podyplomowe z Arteterapii i Terapii Zajęciowej. Pasjonuję się gimnastyką korekcyjną, w związku z czym kształcę się w tym kierunku na studiach podyplomowych. Jestem aktywnym animatorem pracującym metodami pedagogiki zabawy, a moją wielką pasją jest pedagogika fascynacji, którą staram się rozwijać w naszym mieście. Swoją wiedzę i umiejętności wzbogacam podczas kursów, szkoleń, ale przede wszystkim poprzez doświadczenia nabyte w czasie pracy. Uwielbiam kontakt z ludźmi, poznawanie świata, nieograniczoną aktywność, co prowadzi do wielopłaszczyznowych działań na rzecz środowiska społecznego. Często podejmuję oraz staram się rozwijać wśród dzieci działania woluntarystyczne, kształtujące empatię oraz wrażliwość na otaczający nas świat. Nauczanie dzieci tak jak i praca z osobami dorosłymi jest dla mnie radością i wyzwaniem, daje dużą satysfakcję oraz stanowi motor do dalszego działania.

zdjecie

mgr  filologii angielskiej Katarzyna Magosiewicz

Z wykształcenia magister filologii angielskiej na Uniwersytecie w Białymstoku. Na co dzień prowadzi zajęcia językowe dla dzieci od 2- 15 roku życia. Miłośniczka języka angielskiego. Zajęcia Kasi cechują się dużą ilością  kreatywnych zabaw edukacyjnych oraz językowych wymagających interakcji językowej między uczestnikami. Nauczyciel z głową pełną pomysłów, potrafiące stworzyć ciekawe i inspirujące do nauki zadania oraz programy naukowe.

Anna Gawrych

Anna Gawrych

Nauczycielka przedszkola, ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie w Białymstoku. Jest w trakcie kończenia studiów wyższych magisterskich oraz studiów podyplomowych z oligofrenopedagogiki. Co ją wyróżnia? Pasja do pracy z dziećmi. Nauczanie dzieci to jej największa życiowa pasja. Już od początku studiów działając w przeróżnych przedsięwzięciach woluntarystycznych bogaciła swój warsztat pracy z dziećmi, który dziś pozwolił jej pracować w przedszkolu, spełniać się zawodowo. Radość płynąca z obserwacji rozwoju dzieci oraz ich pierwszych edukacyjnych sukcesów jest dla niej bezcennym źródłem pomysłów na ciekawe, kreatywne zajęcia pełne uśmiechu i zabawy. Aktywnie poszerza wiedzę na różnych kursach, szkoleniach, wykorzystując je na bieżąco w swojej pracy. W pracy z dziećmi nie lubi czuć stanu „constans”, natomiast uwielbia kiedy wokół coś się dzieje. Prywatnie to pasjonatka biegania, ciągłego ruchu, wycieczek rowerowych, spacerów, gotowania i dobrej książki. Bieganie zmieniło jej życie i skłoniło do udziału w przeróżnych zawodach biegowych, półmaratonach. To właśnie dlatego w swojej pracy stara się przenosić ideę zdrowego stylu życia już od malucha! Jej motto życiowe brzmi: „ Biedny nie jest ten, kto nie ma pieniędzy, lecz ten, kto nie posiada wyobraźni.”