Opis warsztatów Mądra Sowa

Zapraszam do zapoznania się z opisami oferowanych warsztatów w Pakiecie Mądra Sowa.

Szalony Naukowiec

Ciągłe poznawanie świata jest nieodzownym elementem rozwoju każdego dziecka. Potrzeba badawcza występująca u dzieci wynika z chęci zgłębiania tajemnic otaczającego nas świata. Dzieci są niestrudzonymi odkrywcami. Uczeń występujący w roli odkrywcy- naukowca będzie rozwijał w sobie specyficzne zdolności umysłowe pozwalające na zaspokojenie pragnienia ciekawej wiedzy i jej weryfikacji. Nauka ta będzie udostępniana w sposób nowatorski aby umożliwić dziecku wielokierunkowy rozwój.

Wiedza w Kąciku Szalonego Naukowca będzie przekazywane w sposób ciekawy i kreatywny. Cechować się będą dużą ilością atrakcji: doświadczeń, pokazów i eksperymentów, które  pozwolą zgłębić tajemnice otaczającego nas świata i rozszerzą horyzonty myślowe dziecka. Indywidualny udział ucznia w wykonywaniu danych czynności pozwala na lepsze zrozumienie i rozwiązanie zaistniałego problemu. Wyciąganie wniosków jest bardzo ważnym elementem przydającym się w życiu każdego człowieka, również i dziecka. Udział w zajęciach pozwoli na indywidualny rozwój, a także nauczy współpracy w grupie.

Każdy uczestnik warsztatów będzie małym naukowcem. W trakcie zajęć poznawane będą tajniki prawa przyrody oraz dziedzin pokrewnych. Na zajęciach m.in będą zakładane hodowle np. mrówek, dżdżownic, ogród w słoju czy konstrukcja potrzebnych modeli do eksperymentów np. waga. Wszystko to w sposób bezpieczny i nie szkodzący środowisku. Zjawiska m.in. takie jak magnetyzm czy elektryzacja będą przekazywane w sposób doświadczalny i zrozumiały dla dziecka. Odkrywcy dowiedzą się  kto jest naszym niewidzialnym przyjacielem lub odkryją czarodziejskie właściwości wody. Wiedza i umiejętności zdobywane w dzieciństwie staną się inspiracją i pomostem do wiedzy zdobywanej na kolejnych szczeblach edukacji. Mottem zajęć, które będzie przyświecało Kącikowi Szalonego Naukowca podczas wszystkich zajęć są słowa Konfucjusza:

” Powiedz mi a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, pozwól mi zrobić a zrozumiem.”

Mały Architekt

Są to  przede wszystkim zajęcia rozwijające wyobraźnię dziecka, pozwalające na kreatywne myślenie.  Zajęcia są bardzo elastyczne i pozwalają na modyfikację opracowania w zależności od upodobań dzieci. Rozwijają one zdolności manualne –  rysowanie , wycinanie, klejenie, budowanie .

Na każdym spotkaniu omawiamy dane zagadnienie tak aby zwrócić uwagę dziecka na otaczający go świat , na przestrzeń w której żyje
Warsztaty Małego Architekta to czas na kreatywne atrakcje: tworzenie nowych przedmiotów i budynków , wymyślanie i budowanie miast lub ulic –  elementów architektury, mostów lub nawet piramid.
Podczas zajęć  pozwalamy dzieciom marzyć i realizować nawet najbardziej abstrakcyjne pomysły – po to aby w przyszłości mogły być one otwarte na otaczający je świat i  czerpać inspirację z otocznia.
Przecież wielu lekarzy jest świetnymi muzykami,  a wielu architektów jest dobrymi pisarzami. Móc czerpać wiedzę z wielu dyscyplin to krok do tworzenia  doskonałych rzeczy.

Tajemnice Ciała

Zajęcia  pozwalające poznać dzieciom podstawowe elementy anatomii człowieka. Podczas warsztatów dowiemy się jak funkcjonuje nasz układ ruchu. Urozmaicone ćwiczenia z użyciem piłek, woreczków i taśm przekonają o tym, że przyjemnie jest dbać o prawidłowy rozwój. Zajęcia poprawią ogólną sprawność, motorykę, pomogą skorygować wady postawy i poczuć własne ciało w przestrzeni. Indywidualne podejście do każdego pozwoli na skuteczniejszą analizę potrzeb terapeutycznych, a kontakt i wspólna zabawa z innymi dziećmi zintegruje je ze sobą i będzie stanowiła dodatkową atrakcję.

Mały Aktor

Jak rozwijać wrażliwość, kreatywność i wyobraźnię dziecka? Jak oderwać je od komputera i obudzić w nim pasję? Odpowiedź jest prosta: zapisać je na zajęcia teatralne. Zabawa w teatr rozbudza potrzebę tworzenia, wyzwala aktywne i twórcze postawy, uczy obserwacji otaczającego świata, współpracy w grupie, wyrażania siebie, odwagi i koncentracji. Zajęcia teatralne nie tylko pozwalają przeżyć niezwykłą, radosną i niezapomnianą przygodę tworzenia, ale także wpływają na wielopoziomowy rozwój dziecka.

Bajkowanie

Odpowiednio dobrane bajki mają na celu wyjaśniać, nauczać, ostrzegać, ale także relaksować oraz wyciszać dzieci.

Poprzez bajki dziecko uczy się radzenia sobie w nowych sytuacjach,oswaja się z różnymi osobami czy przedmiotami wywołującymi lęk,wzmacnia poczucie własnej wartości,zdobywa nowe doświadczenia poprzez świat bajkowy, uczy się jakie wzory zachowań należy zastosować.

Dzieci rozmawiają i dyskutują, uzewnętrzniają emocje poprzez: gry i zabawy związane z poruszanymi tematami, zajęcia manualne, zajęcia teatralne.Dzieci interpretują bajkę,starają się wyciągnąć wnioski, tak aby dana historia nabrała dla nich znaczenia osobistego.

Mały Dziennikarz

Zdobywanie informacji, prowadzenie interesujących rozmów, zadawanie pytań, praca z mikrofonem, opowiadanie historii w ciekawy sposób to elementy pracy dziennikarza. Jakie pytania zadawać, jak mówić wyraźnie, jak poprawnie posługiwać się językiem polskim, jak zainteresować słuchacza–na te pytania odpowiedzą warsztaty dziennikarskie. Dzięki nim dzieci rozwiną kompetencje komunikacyjne, nauczą się ciekawie opowiadać, nawiązywać kontakt z rozmówcą. Zajęcia te rozbudzą w uczestnikach ciekawość świata i ludzi, rozwiną ich indywidualność i umiejętność samodzielnego myślenia.

Laboratorium

Ciągłe poznawanie świata jest nieodzownym elementem rozwoju każdego dziecka. Potrzeba badawcza występująca u dzieci wynika z chęci zgłębiania tajemnic otaczającego nas świata. Dzieci są niestrudzonymi odkrywcami. Zajęcia o tematyce prozdrowotnej ale są to również takie atrakcje jak tworzenie własnych kosmetyków (np. mydeł, żelek,kremów).
Przyswajanie informacji o profilaktyce zdrowotnej od najmłodszych lat w przyszłości może zaprocentować prowadzeniem zdrowego trybu życia , a stworzenie od podstaw swojego kosmetyku będzie fajną zabawą, która pozwolą zgłębić tajemnice otaczającego nas świata.

Majsterkowicz

Celem warsztatów jest poruszenie wyobraźni, twórczego myślenia, poszukiwanie innych zastosowań powszechnie używanych przedmiotów. Podczas zajęć tworzymy z filcu (miedzy innymi za-kładki do książek, broszek, breloczki ), projektujemy i wykonujemy ozdoby świąteczne oraz biżuterię przyszłości. Szanujemy środowisko naturalne, tworzy sztukę z recyklingu (żyrandole ze słoików, półki ze skrzynek po jabłkach, domek dla kotów ze starego telewizora).

Mały Lekarz

Jak działa ludzki organizm, co o wpływa na dobre samopoczucie oraz jak dbać o zdrowie – to tylko niektóre tematy poruszane na warsztatach Małego Lekarza. Podczas. Dzieci będą rozmawiać z lekarzem o zdrowiu, działaniach prozdrowotnych. Usłyszą wiele rada i wskazówek dotyczących zachowań w sytuacjach zarówno kryzysowych jak i codziennych.

Mały Podróżnik

Niezwykła podróż w najdalsze zakątki świata. Podczas tych „wypraw” na dzieci czeka wiele atrakcji:  przeistoczą się w dzielnego samuraja, piękną księżniczkę, poznają ojczyznę św. Mikołaja, a nawet zbudują własne mini–igloo. Zajęcia mają na celu umożliwienie dzieciom samodzielnego odkrywania różnych kultur i tradycji na świecie. Wspólnie dzieci będą szukać odpowiedzi na różnego rodzaju pytania: czy trudno nauczyć się języka chińskiego, w co bawią się mali Japończycy, dlaczego na Bliskim Wschodzie organizowano wyścigi wielbłądów?  Zajęcia mają na celu wszechstronny rozwój dziecka. Mali odkrywcy wielkiego świata rozwiną także zdolności manualne, a przede wszystkim nauczą się pracy indywidualnej  i zespołowej, oraz funkcjonowania w wielokulturowym, barwnym świecie.

Mały Pitagoras

Dzieci rozwijają  myślenie matematyczne oraz wyobraźnię przestrzenną. Staramy się rozbudzać zainteresowania matematyczne przy pomocy zagadek logicznych, łamigłówek, tworzenia figur geometrycznych. Podczas zajęć wplatamy rozwiązywanie tajemniczych detektywistycznych spraw, które rozwijają logiczne myślenie. Wykorzystujemy również ruch do nauki matematyki, dzieci uczą się jej całym ciałem.

Logo-zabawy

Doskonalenie sprawności artykulacyjnej oraz korygowanie występujących u dzieci wad wymowy. Ćwiczenia prowadzone są głównie w formie zabawowej przy wykorzystaniu gier i łamigłówek logopedycznych.

Call Now Button