Mądra Sowa


Zajęcia Odbywają się raz w tygodniu w 3 trzech grupach wiekowych:

Grupy dzieci w wieku 2-3 lata

Dzieci uczęszczające na zajęcia Mądra Sowa spotykają się raz w tygodniu i uczestniczą w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez  nauczyciela prowadzącego.
Zajęcia mają na celu aktywizację wszystkich sfer rozwoju małego dziecka – motoryki dużej i małej, sfery poznawczej i społecznej, percepcji, mowy i komunikacji.

• Zadania rozwijające motorykę małą – czynności wykonywane przez dłonie i palce (chwytanie, rysowanie, układanie, ruchy skoordynowane) oraz dużą (chodzenie, bieganie, schylanie, noszenie)-a więc rozwój poprzez ruch, rozwój świadomości własnego ciała i usprawniania ruchowego.
• Wprowadzane będą również elementy ćwiczeń, które mają nauczyć mózg właściwych reakcji na bodźce zewnętrzne. Dziecko wykonujećwiczenia i zabawy ruchowe, które poprawiają jakość odbierania, przesyłania i organizowania bodźców.
• Zajęcia zawierać będą także elementy edukacyjne tak aby dzieci poznały m.in. kształty, emocje, faktury, przymiotniki, dźwięki, kolory, liczby i cyfry.
Ćwiczenia wspierające kompetencje miękkie takie jak komunikatywność, kreatywność, samodzielność czyli umiejętności społeczne dziecka.
• Zajęcia są doskonałą okazją do poznawania zasad społecznych i do doskonalenia gotowości przedszkolnej dziecka, zachowania w grupie rówieśniczej. Dzieci poznają zasady pracy w zespole.
Elementy muzykoterapii zostaną wprowadzone w celu rozładowania emocji i napięcia.

Dzieci będą tworzyć, dotykać, wąchać, kleić, budować i burzyć, odkrywać, malować, słuchać, mówić, ruszać się, działać.

Raz na dwa, trzy tygodnie dzieci odwiedzi gość, który jest specjalistą z danej dziedziny i poprowadzi warsztat ukierunkowany specjalistycznie.

Warsztaty prowadzone co dwa / trzy tygodnie przez gościa-specjalistę:

• Zdrowe Ciało- zajęcia ruchowe, prowadzone przez fizjoterapeutkę
• Mały Architekt- budowanie na wesoło z architektem
• Laboratorium- tworzenie własnych produktów z farmaceutką
• Szalony Naukowiec- doświadczenia na wesoło y biologiem
• Bajkowanie- bajki pełne fantastycznych przygód opowiedziane przez logopedę i pedagoga
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, trwają 45 minut. Dzieciom towarzyszą rodzice bądź opiekunowie.

Grupy dzieci w wieku 4-6 lat oraz 7-10 lat

Dzieci uczęszczające na zajęcia Mądra Sowa spotykają się raz w tygodniu i uczestniczą w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez specjalistów z danej dziedziny. Co tydzień dzieci odwiedza inny gość. Zajęcia trwają 45 minut. Podczas zajęć nauczyciele tworzą sprzyjającą kreatywnej pracy atmosferę, aktywują wszystkie dzieci do wspólnej jak i indywidualnej pracy, przekazują w ciekawy i przystępny sposób tajniki wiedzy. Każde z dzieci bierze czynny udział w zajęciach. Mądre Sowy tworzą, dyskutują, zadają pytania i wspólnie szukają na nie odpowiedzi. Poziom zajęć rożni się w zależności od wieku dzieci.


W Pakiecie Mądrej Sowy oferujemy uczestnictwo w następujących warsztatach:

Mały majsterkowicz oraz Mały architekt – warsztaty manualno-budowlane prowadzone przez architekta

Mały artysta -czyli czyste szaleństwo ekspresji

Zdrowe ciało – zajęcia ruchowe z rehabilitantką oraz tancerką tańców nowoczesnych, które zadbają by maluchy otrzymały zdrową dawkę energii

Bajkowanie – warsztaty z filologiem języka polskiego, pobudzające wyobraźnię, zwiększające wrażliwość oraz empatię czyli zaproszenie do świata, gdzie wszystko może się zdarzyć

Kącik szalonego naukowca – zajęcia doświadczalne z panią biolog, która kocha porosty i potrafi zrobić wulkan w domu

Kącik podróżnika– zajęcia z historykiem kultury. Ta kreatywna pani zabierze dzieci w podróż dookoła świata i pokaże im w co bawią się maluchy na drugim końcu świata

Zdrowy jak ryba – zajęcia z dietetykiem, farmaceutką oraz ratownikiem medycznym, którzy zadbają o to, by dzieci wiedziały co robić by żyć długo, zdrowo i szczęśliwie

Mały aktor- zajęcia z aktorką,logopedą oraz instruktorem teatralnym. Dzieci będą ćwiczyć auto-ekspresję, wyobraźnię oraz koncentrację, rozwiną kompetencje komunikacyjne.

Laboratorium- zajęcia z mgr farmacji, która wraz z dziećmi stworzy własnej produkcji naturalne żelki, mydła etc.

Koszt zajęć:

Zapisy na cały semestr!

2-3 lata

1 zajęcia – 20

17 spotkań w semestrze – 340

4-6 lat i 7-10 lat

1 zajęcia – 15 zł

17 spotkań w semestrze – 255 zł

Terminy zajęć:

4-6 lat  2017/2018 wtorki 17:15-18:00

7-10 lat  2017/2018 wtorki 18:05-18:55

 

2-3 lata 2017/18   czwartki

16:45-17:30 grupa młodsza ( do 2,4 )

17:35-18:20 grupa starsza (od 2,5)