Język Francuski


Mały Francuz

Zapraszamy dzieci od 5 roku życia do uczestniczenia w zajęciach Mały Francuz. Oferujemy spotkania raz lub dwa razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych. Obecnie zapraszamy do grupy, która rozpoczyna spotkania od 1 października 2014r.

Środa 17:00- 17:45  7 lat

Cena za semestr: 225zł  ( 15 zł /godz. # 15 tygodni)

Zajęcia są prowadzone przez Panią Dorotę Choińską.

Język to nie tylko narzędzie komunikacji ale także system odzwierciedlający całe bogactwo obcej kultury. Na drugim roku studiów skorzystałam z oferty wymiany zagranicznej w ramach programu Erasmus i w ten sposób trafiłam prosto do serca Francji – Paryża, a następnie zwiedziłam największe miasta zachodniego oraz południowego wybrzeża kraju Napoleona. Niesamowita przygoda- zetknięcie z żywym językiem, francuską kulturą oraz stylem życia. To właśnie pragnę przekazać wszystkim moim uczniom – całą wiedzę i bezpośrednio zdobyte doświadczenie, a także uniwersalną ciekawość … nie tylko języków obcych, ale również wszystkich innych dziedzin życia.

Opis zajęć:

Zajęcia polegać będą na stopniowym poznawaniu słownictwa i gramatyki języka francuskiego, przechodząc od umiejętności elementarnych do coraz trudniejszych. Najwięcej uwagi poświęcimy na mówienie, aktywne wykorzystanie nabytych umiejętności oraz na poprawną wymowę – język francuski różni się bowiem znacznie od języka polskiego pod względem dźwiękowym, a młody wiek naszych uczniów sprzyja większej wrażliwości na niuanse fonetyczne i fonologiczne. W treść zajęć zostanie wpleciona także wiedza dotycząca kultury i geografii Francji, np. zwyczaje świąteczne, święta narodowe. Nauka będzie się odbywać poprzez różnorodne zabawy uruchamiające pamięć audio-wizualną naszych uczniów.